Vlog

Rozwód kościelny – jak rozpocząć proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Skarga powodowa

Wiele osób, których małżeństwo się rozpadło rozważa założenie sprawy o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Jak należy sformułować prośbę do sądu kościelnego? Czym jest i jak należy skonstruować skargę powodową? O czym należy napisać w prośbie o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia szkolenia, podczas którego mec. Katarzyna Kasztelan oraz mec. Marcin Krzemiński wyjaśnią w jaki sposób można rozpocząć proces o nieważność małżeństwa.

szkolenie – jak rozpocząć rozwód kościelny – jak rozpocząć proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa

Rozwód kościelny – apelacja w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa

Zdecydowana większość procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa w sądach kościelnych kończy się pozytywnym wyrokiem. W zależności od diecezji odsetek wyroków stwierdzających nieważność małżeństwa wynosi ok. 60-80%.

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy po przeprowadzeniu procesu trybunał wyda wyrok negatywny i nie stwierdzi nieważności małżeństwa.

Czy w takiej sytuacji możliwe jest złożenie apelacji? Jak wygląda postępowanie apelacyjne? Kiedy apelacja od wyroku sądu kościelnego ma szanse powodzenia?

Zachęcamy do obejrzenia szkolenia, które prowadzili adwokaci z naszej kancelarii: adw. Katarzyna Kasztelan oraz adw. Marcin Krzemiński

szkolenie – apelacja w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa

Film ze szkoleniem można pobrać lub obejrzeć także tutaj: YOUTUBE

Dowody w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Rozwód kościelny a postępowanie dowodowe

W każdym procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa konieczne jest udowodnienie stawianych tez, wykazanie przyczyn dla których Sąd Kościelny może wydać pozytywny wyrok.

Postępowanie dowodowe zakłada, iż trybunał:
– wysłucha stron (powoda i pozwaną),
– przesłucha świadków,
– zasięgnie opinii biegłego – najczęściej psychologa,
– jeśli to możliwe – przeprowadzi dowód z różnych dokumentów – zaświadczeń od terapeuty, listów, dokumentacji z sądów cywilnych np. w sprawach rozwodowych.

Zachęcamy do obejrzenia pełnego szkolenia, które poprowadził mec. Marcin Krzemiński

Link do szkolenia dostępny jest tutaj:

szkolenie – postępowanie dowodowe w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa “rozwód kościelny”

Film ze szkoleniem można pobrać lub obejrzeć także tutaj: YouTube

Konsultacja, spotkanie z adwokatem kościelnym. Jak przygotować się do rozwodu kościelnegi

Wiele osób zadaje sobie pytanie: “jak rozpocząć rozwód kościelny?”, “w jakim sądzie złożyć papiery o rozwód kościelny?”, “od czego zacząć rozwód kościelny?” – jak kancelaria specjalizująca się w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa w Kościele katolickim, każdorazowo odpowiadamy, iż przygotowania do procesu powinny być poprzedzone gruntownym omówieniem sprawy z adwokatem kościelnym.

Czego należy spodziewać się po spotkaniu z adwokatem kościelnym? Jak przygotować się do konsultacji z prawnikiem kanonistą?

Zapraszamy na szkolenie mec. Marcina Krzemińskiego, który wyjaśni przebieg pierwszej konsultacji, w ramach której dokonujemy oceny czy istnieją szanse na stwierdzenie nieważności małżeństwa.

szkolenie – jak przygotować się do konsultacji z adwokatem kościelnym w sprawie o “rozwód kościelny”