Jolanta Ogorzałek Krzemińska

Urodziłam się Krynicy-Zdrój w Beskidzie Sądeckim.

Po ukończeniu w 2000 r. Liceum Ogólnokształcącego im. A. Grottgera w Grybowie, rozpoczęłam studia z zakresu prawa kanonicznego oraz prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II zakończone obronami prac magisterskich pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Józefa Krukowskiego (2005 r.) oraz dr Jacka Widło (2006 r.).

Prawo kanoniczne

Wraz z zakończeniem studiów z zakresu prawa kanonicznego postanowiliśmy wraz z mężem, Marcinem Krzemińskim stworzyć kancelarię prawa kanonicznego i rozpocząć praktykę w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nieważności małżeństwa w Sądach Kościelnych przez osoby świeckie.

W 2005 r. pozytywnie złożyłam egzamin licencjacki z prawa kanonicznego dzięki czemu mogłam podjąć się wykonywania zawodu adwokata kościelnego w Trybunałach Kościelnych.

Początkowo od 17 lipca 2007 r. do 31 grudnia 2014 r. pełniłam zadanie adwokata stron przy Sądzie Biskupim Diecezji Włocławskiej na mocy stosownych dekretów JE Księdza Biskupa Wiesława Meringa.

Swoją aktywność zawodową związałam głównie z Sądem Metropolitalnym Warszawskim, w którym na mocy dekretów JE Księdza Kardynała Arcybiskupa Warszawskiego Kazimierza Nycza począwszy od 6 sierpnia 2008 r. nieprzerwanie do chwili obecnej pełnię zadanie adwokata stron w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Jestem członkiem Stowarzyszenia Kanonistów Polskich oraz członkiem Korpusu Adwokatów Kościelnych w Polsce.

Współprowadząc Kancelarię Prawa Kanonicznego KANONISTA, na przestrzeni kilkunastu lat wspierałam strony procesu w kilku tysiącach procesów występując jako adwokat lub pełnomocnik oraz wspierając Klientów w samodzielnym prowadzeniu sprawy.

Prawo cywilne

Dążąc do poszerzenia wiedzy i kompetencji, po ukończeniu aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie na mocy uchwały nr 756/234/2012 Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych z dnia 6 grudnia 2012 r. zostałam wpisana na listę radców prawnych pod numerem wpisu WA-8750.

jolanta-ogorzalek-krzeminska_adwokat-koscielny6

Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne

Zdobywając kolejne doświadczenia w zakresie prawa upadłościowego i naprawczego (obecnie prawa upadłościowego i prawa restrukturyzacyjnego) przystąpiłam i pozytywnie złożyłam egzamin organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości i w konsekwencji dnia 5 lutego 2013 r. uzyskałam licencję syndyka nr 673, która zgodnie z aktualną nomenklaturą nazywana jest licencją doradcy restrukturyzacyjnego.

Wykonując czynności doradcy restrukturyzacyjnego, przeprowadziłam kilkadziesiąt postępowań upadłościowych jako syndyk, począwszy od tzw. „upadłości konsumenckich” po upadłość wielu firm, w tym m. in. Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej „Nike” (www.skoknike.pl)

Poniżej przedstawiamy listę pokazującą zakres prowadzonych lub zakończonych postępowań przez doradcę restrukturyzacyjnego Jolantę Ogorzałek Krzemińską: https://www.krpu.pl/lista-syndykow/mazowieckie/jolanta-aleksandra-ogorzalek-krzeminska

Prywatnie mam męża Marcina Krzemińskiego oraz trójkę dzieci: Zofię, Juliana i Marię.

 

Skontaktuj się ze mną

Adwokat Kościelny, Radca Prawny,
Doradca Restrukturyzacyjny

Kancelaria Prawa Kanonicznego
Al. J. Ch. Szucha 8, II piętro
00 - 582 Warszawa

kom.: 505-540-220

e-mail: j.ogorzalek@kanonista.com